HENRI LLOYD

Britská jachtingová značka Henri Lloyd vznikla v roku 1963 - odvtedy každým rokom posúva hranice dizajnu a technologických inovácií svojich produktov, čím sa stáva ikonou vo svete štýlovej a funkčnej módy. Je svetovým lídrom na trhu s technickým oblečením na loď a počas svojej pôsobnosti vytvorila širokú škálu dámskych a pánskych odevov navrhnutých pre najvyšší komfort v akomkoľvek počasí.

 

Firma založená v anglickom Manchestri Henri Strzeleckim a od roku 1980 vedená jeho dvomi synmi Martinom a Paulom, je priekopníkom vo vývoji mnohých technológií, ktoré sú dnes už prijímané ako technologické štandardy. Napríklad, vôbec prvý Bri-Nylon® - odev s ručne podlepenými spojmi, ktorý dokonale chráni proti prenikaniu vlhkosti, prvý nekorozívny zips alebo jedno z prvých použití materiálu Velcro® (princíp suchého zipsu) na zapínanie odevu. 

 

Spoločnosť Henri Lloyd v minulosti podporovala dobových velikánov námorníctva, či už to bol Sir Francis Chichester, ktorý svojho času najrýchlejšie oboplával zemeguľu, Sir Robin Knox-Johnston, Sir Alec Rose alebo Sir Ranulph Fiennes, ktorý ako prvá osoba v histórii pokorila oba póly zeme. V súčasnosti je tvárou tejto spoločnosti Sir Ben Ainslie - štvornásobný olympijský víťaz v jachtingu.

 

Počas prvých rokov obdobia, kedy sa značka začala stávať čoraz známejšou pre širokú verejnosť, začala spolupracovať s renomovaným talianskym dizajnérom Olmes Carrettim. Cieľom bolo zlúčiť technologické prvky a britský tradicionalizmus s talianskym zmyslom pre dizajn. Kolekcie vznikajú využitím tradičných zručností, spájajú inovatívne materiály s prírodnými vláknami a prinášajú mimoriadnu paletu farieb. V polovici 90-tych rokov Henri Lloyd prichádza s novou radou nazvanou Black Label. Táto dômyselná kolekcia prelína športovú taliansku módu a najmodernejšie technologické materiály. Dnes produkty Henri Lloyd obsahujú unikátnu zmes dedičstva, modernosti a technickej dokonalosti a vždy ostávajú verné námornému štýlu, s ktorým sa značka spája od nepamäti.